Jakie pokrycie wybrać w kołdrze?

W obecnych czasach w sprzedaży można znaleźć bardzo zróżnicowane rodzaje kołder. Różnią się one między sobą przede wszystkim rodzajem pokrycia. Warto dowiedzieć się nieco więcej na ten temat.

Pokrycie bawełniane

Wiele osób zastanawia się, jakie pokrycie wybrać w takich produktach, jak kołdry z puchu lub kołdry z pierza. Wśród możliwych opcji do wyboru wymienia się przede wszystkim pokrycia bawełniane, które są bardzo popularne i chętnie wybierane przez wiele osób. Oprócz tego takie rozwiązanie jest również bardzo higieniczne i w doskonały sposób absorbuje wilgoć. Dlatego warto się nad nim zastanowić.

Pokrycie bawełniano-poliestrowe

Kołdry z pierza i kołdry z puchu mogą mieć również pokrycie bawełniano-poliestrowe. Pokrycie tego rodzaju łączy w sobie właściwości bawełny wraz z właściwościami poliestru. Bawełna w tym przypadku gwarantuje odpowiedni poziom wentylacji, co jest niezwykle istotne. Natomiast poliester jest bardzo odporny na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, takie jak przypadkowe przerwania, czy też zmechacenia.

Pokrycie z mikrowłókien

W obecnych czasach w kołdrach stosowane są również bardzo zróżnicowane rodzaje pokryć. Dlatego pierzyna z powodzeniem może mieć również pokrycie z mikrowłókien. Najczęściej jest to mikrofibra lub mikrofaza. Tego rodzaju pokrycie ma szereg zalet. Przede wszystkim jest bardzo miękkie i przyjemne w dotyku. Dlatego wiele osób się na nie decyduje. Oprócz tego pokrycie z mikrowłókien będzie także bardzo wytrzymałe i szybkoschnące. Jednak nie przepuszcza zbyt dużej ilości powietrza, dlatego nie zapewnia odpowiedniego poziomu wentylacji.

Pokrycie z frotte

Pierzyna może mieć również pokrycie wykonane z takiego materiału, jak frotte. Tego rodzaju kołdry charakteryzują się stosunkowo wysokim poziomem ciepłochronności, co na pewno bardzo dobrze sprawdzi się w wielu przypadkach. Dlatego warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem. Kołdrę z pokryciem frotte najlepiej wybierać na zimę, ponieważ wtedy będzie się najlepiej sprawdzała. Frotte idealnie będzie się nadawało także na prześcieradło, dlatego można stworzyć z tego materiału odpowiedni dla siebie zestaw.

Post Author: admin