Jasny przedpokój – jak wybrać lampy?

Światło ma ogromne znaczenie. Dobrze oświetlony przedpokój nie tylko jest miejscem praktycznym, ale również estetycznym. Warto dokładnie przemyśleć, jakie lampy chcemy zamontować, gdyż to właśnie dzięki nim korytarz stanie się elegancki i przyjemny. Jak wybrać żyrandole i lampy boczne do holu?

Oświetlenie górne

Przedpokoje w naszych mieszkaniach bardzo często są wąskie i długie. Nie jest to łatwa przestrzeń do oświetlenia.

Wybierając tanie żyrandole, należy zwrócić uwagę, by oświetlały cały przedpokój. Sprawdzą się tanie lampy, które mają podłużny kształt i jednocześnie są umiejscowione blisko sufitu. Dzięki temu rozchodzące się światło ma szanse dotrzeć do każdego zakamarka korytarza. Wiszące lampy w wąskim przedpokoju byłyby przytłaczające.

Tanie żyrandole w skandynawskim stylu będą delikatne i surowe. Najlepiej wyglądają lampy, które są żarówkami w delikatnej, drucianej osłonie. Nowoczesne tanie lampy sufitowe będą proste, ale wyposażone w dużą ilość drobnych punktów świetlnych.

Bardzo ciekawie wyglądają również tanie lampy sufitowe plafony, których należy w korytarzu rozmieścić kilka. W zależności od długości korytarza należy określić ich ilość. Jest to bardzo dobry sposób na doświetlenie nawet najbardziej skrajnych części holu.

Czy lampy stołowe to dobry pomysł na przedpokój?

Wybierając oświetlenie na korytarz, najczęściej koncentrujemy się na tanich lampach sufitowych oraz kinkietach, które mocujemy na ścianach, najczęściej w pobliżu lustra. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest wykorzystanie lamp stołowych w przedpokoju.

Wykorzystując lampy stołowe można ustawić je na podłodze. W takiej sytuacji hol nie może być zbyt wąski, by lampa nie przeszkadzała w poruszaniu się.

Dużo ciekawszym rozwiązaniem jest wykorzystanie tanich lamp stołowych do ustawienia na konsoli w przedpokoju. Na niewielkiej szafce można ustawić jedną tanią lampę, na dłuższej dwie. Tanie lampy rozstawiamy symetrycznie na obu końcach konsoli. Można również wykorzystać jeden koniec szafki i nam ustawić obie lampy. Wtedy należy dopilnować, by mniejsza stała z przodu, a większa za nią.

Wykorzystanie kilku punktów świetlnych w przedpokoju pozwoli na uzyskanie światła jasnego i jednocześnie ciekawego. Dzięki temu przedpokój będzie wyglądał niebanalnie, a jego oświetlenie będzie prawdziwą ozdobą wnętrza.

Post Author: admin