kołdry bambusowe

Kołdry bambusowe – co warto o nich wiedzieć?

Jak zaaranżować wymarzoną sypialnię? Wbrew pozorom nie wystarczy wybór dobrej jakości materaca i pięknych tekstyliów. Bardzo ważną rolę odgrywają także, często niedoceniane, niewielkie akcesoria, jak poduszka czy kołdra. Jakie nakrycie do spania sprawdzi się najlepiej? I dlaczego warto rozważyć zakup kołdry z bambusa?

Dobry, spokojny sen – o co trzeba zadbać?

Dbając o zdrowie, nie można zapomnieć o śnie. To właśnie nocny wypoczynek w dużej mierze odpowiada za odporność, samopoczucie, wewnętrzną motywację. Kiedy pojawiają się problemy z zasypianiem czy częste wybudzenia, szybko pogarsza się koncentracja, ale i ogólny stan zdrowia.
Jak dobrze się wysypiać? Konieczna jest wieczorna rutyna pozwalająca na wyciszenie, ale i odpowiednie urządzenie sypialni. Ta powinna sprzyjać relaksowi, być wyposażona w dobrej klasy materac, ale i właściwe nakrycie. Zbyt ciężka czy niezapewniająca komfortu cieplnego kołdra z pewnością przyczyni się do zaburzenia rytmu snu.

Co wyróżnia kołdry bambusowe?

Sklepy z tekstyliami oferują najróżniejsze nakrycia do spania. Kołdry z pierza są ciężkie i trudne w czyszczeniu, podobnie zresztą jak nakrycia wełniane. Z kolei kołdry syntetyczne często powodują przegrzewanie się, bo wykonane są ze sztucznych, nie przepuszczających powietrza materiałów.
Wspaniałą alternatywą mogą być kołdry bambusowe. Te są lekkie i przyjemne w dotyku. Posiadają właściwości hipoalergiczne. Doskonale chłoną wilgoć, a wykonane z naturalnej tkaniny, przepuszczają powietrze i nie doprowadzają do przegrzania. Wspaniale sprawdzą się przede wszystkim wiosną i latem, ale w grubszej wersji nadają się także na zimę. Są niedrogie, a gwarantują pełen komfort nocnego wypoczynku.

Jaką kołdrę bambusową wybrać i gdzie ją kupić?

Do niedawna kołdry z bambusa były w Polsce rzadkością. Dziś zyskują na popularności ze względu na swoje niezwykłe właściwości. Polecane są także dzieciom czy osobom z alergiczną, wrażliwą skórą.
Gdzie szukać dobrej jakości kołdry bambusowej? Najlepiej zajrzeć do dobrze wyposażonego, cieszącego się renomą sklepu specjalizującego się w tekstyliach do sypialni. Tego typu sklepy działają i stacjonarnie, i online, Oferują szeroki wybór kołder, także bambusowych. Wybierając nakrycie, trzeba zadbać o właściwy rozmiar i grubość, ale też upewnić się, że kołdra została starannie wykonana.

Post Author: admin