Kołdry całoroczne z nowoczesnych materiałów

Choć zwykle kołdry całoroczne kojarzą się nam z takimi, które wypełnione są naturalnym puchem lub pierzem, to jednak na rynku coraz częściej spotkamy też, produkty, które produkowane są z nowoczesnych materiałów.

Bambusowe kołdry całoroczne

Bambusowe kołdry całoroczne to coraz częściej spotykane produkty które stanowią alternatywę dla kołder puchowych lub tych wypełnionych pierzem. W ostatnim czasie włókno bambusowe bardzo zyskało na popularności, a wszystko dlatego, że jest nie tylko bardziej miękkie niż wełna, ale też i bardziej wytrzymałe. Ponadto różnego typu badania pokazują, że włókna bambusowe, a co za tym idzie też wykonane z nich kołdry całoroczne, doskonale regulują temperaturę. Zimą zabezpieczają przed zimnem, zaś latem odpowiednio wentylują i zapobiegają przegrzewaniu się. Włókno bambusowe jest włóknem naturalnym, które bardzo szybko rośnie, dlatego też jest ono doskonałą alternatywą dla bawełny czy też innych materiałów. Bambus polecany jest osobom z różnego typu problemami skórnymi, ponieważ jest bardzo delikatny.

Jedwabne kołdry całoroczne

Wśród klasycznych kołder całorocznych na pewno na uwagę zasługują też te, które wypełnione są wypełnieniem jedwabnym. Wypełnienie jedwabne to jedno z bardziej luksusowych, zaś na świecie używane jest od tysięcy lat. jedwab ceniony jest za swą delikatność, piękny połysk, a także kojące właściwości dla skóry.

Kołdra z wypełnieniem jedwabnym to towar liście luksusowy, a wszystko dlatego, że ma bardzo dobre właściwości termoizolacyjne, a jednocześnie też wentylacyjne. Jedwab nie jest aż tak ciepły jak wełna czy puch, ale za to idealnie sprawdza się w ogrzewanych mieszkaniach czy też domach. Warto też wspomnieć, że materiał ten jest antystatyczny, co oznacza, że nie przyciąga kurzu, a co za tym też idzie nie uczula. Ponadto materiał jest wyjątkowo przyjemny dla skóry, a wszystko dlatego, że w swojej strukturze posiada białka, które pielęgnują skórę i hamują procesy starzenia się.

Nowoczesny granulat silikonowy

Kolejne, dość nowoczesne wypełnienie kołder całorocznych tot tak zwany granulat silikonowy, który bardzo często nazywany jest sztucznym puchem. Granulat silikonowy ma podobną strukturę i właściwości jak naturalny puch, zad w jego składzie wyróżnia się niewielkie włókna, który są bardzo miękkie, higieniczne i trwałe, dzięki czemu też kołdry z granulatem można często prać.

Kołdry całoroczne dostępne są w ofercie vegehome.pl

Post Author: admin