Krzesła ogrodowe plastikowe – czy są gorsze?

Meble ogrodowe to duża część rynku meblarskiego. Jest to spowodowane tym, ze oprócz oczywistego zastosowania ich w ogrodzie, możemy je również postawić na balkonie, tarasie, ganku czy ogrodzie zimowym. Jest to spore pole do popisu i warto dokładnie przejrzeć różne oferty firm. Musimy pamiętać, że prawdopodobnie będzie to zakup na lata, który będzie nam służył podczas odpoczynku (więc muszą być wygodne), a także przy imprezach rodzinnych lub ze znajomymi (muszą być funkcjonalne). Jakie meble ogrodowe wybrać?

Krzesła ogrodowe plastikowe – czy są gorsze?

Absolutnie nie. Za to ich najważniejszym plusem jest to, że są tańsze od popularnych drewnianych czy metalowych. Są też bardzo funkcjonalne. Nowoczesne krzesła plastikowe ogrodowe są na tyle lekkie, że łatwo je przesuwać, przenosić, składać na jeden stos, a jednocześnie na tyle ciężkie, że nie porwie ich byle wiatr. Spektrum cen jest bardzo rozległe. Znajdziemy takie za 20 kilka złotych, ale też takie za 100 i ponad tę cenę. Warto zaznaczyć, że jeśli wybierzemy dobrej jakości krzesła ogrodowe plastikowe, to nie będą one gorszym wyborem niż te metalowe czy drewniane. Świetnie sprawdzą się na wszelkie imprezy okolicznościowe, które zdecydujemy się organizować w plenerze: urodziny, imieniny, rocznice. Mogą być też bardzo wygodnym miejscem odpoczynku w przydomowym tarasie lub balkonie. Zawsze można narzucić na nie koc lub ozdobne poduszki, aby umilić sobie siedzenie na nich.

Krzesła plastikowe ogrodowe – co z designem?

Jak wspomniano wyżej, świetnym pomysłem jest ozdobienie takich krzeseł kocami, narzutami i poduszkami. Umila to spędzony na nich czas i cieszy oko. Jednak na rynku pojawiają się teraz na tyle designerskie wzory i modele plastikowych krzeseł ogrodowych, że być może wcale nie będziemy chcieli ich zasłaniać dodatkowymi ozdobami. Mamy mnóstwo kształtów do wyboru, a także kolorów. Szukając, na pewno uda nam się skomponować piękny komplet do ogrodu.

Krzesła ogrodowe metalowe

Dla fanów eleganckich mebli, trwałych i stylowych poleca się krzesła ogrodowe metalowe. Są one dużo cięższe i lepiej wykonane od plastikowych. Jednak za jakością idzie również cena – oczywiście do góry. Są one trwałe i odporne na każdą pogodę. Mogą wydawać się mniej wygodne niż drewniane, plastikowe, ale to nieprawda. Tak samo jak w przypadku plastikowych można je dowolnie udekorować i dodać poduszki.

Post Author: admin