Lampy wiszące czy plafoniery?

Lampy są bardzo ważnym elementem aranżacji. Z tego powodu znajdują się w każdym pomieszczeniu. To właśnie dzięki nim można zadbać o to, by mieszkanie było funkcjonalne o każdej porze dnia i nocy. Bardzo istotne jest zdecydowanie się na odpowiedni model. Stąd też koniecznie trzeba porównać dwa podstawowe rodzaje lamp sufitowych – wiszące i plafoniery.

Lampy wiszące

Bogatą ofertę lamp wiszących możesz obejrzeć na https://lampykemar.pl/. Wśród nich zobaczysz różne modele, ale łączy je jedno – źródło światła znajduje się kilkanaście do kilkudziesięciu centymetrów poniżej sufitu. Stąd też bierze się nazwa tego rodzaju lamp. Oświetlenie wiszące jest szczególnie imponujące. Duże żyrandole mogą zdominować wystrój wnętrza i sprawić, że aranżacja będzie wyglądała wyjątkowo. Taka lampa będzie przyciągała spojrzenia i będzie mogła być elementem dekoracyjnym.Bardzo ważne jest też to, że lampy wiszące dają sporo światła. Dzięki temu, że źródło światła znajduje się bliżej podłogi, to łatwo jest domyślić się, że większa część promieni dotrze do miejsca, w którym przebywają mieszkańcy.

Plafoniery

Możesz znaleźć je na https://lampykemar.pl/. Plafoniery różnią się od lamp wiszących tym, że źródło światła znajduje się bezpośrednio przy suficie. Jest ono zamknięte w estetycznym kloszu, który wygląda ładnie, ale równocześnie jest dość dyskretny.Oznacza to, że nie wykorzystuje się go do zdominowania całego wystroju, ale raczej po to, by subtelnie podkreślić jego charakter. Dobrze od tym wiedzieć, bo nie wszyscy są miłośnikami dużych i zajmujących sporo miejsca lamp wiszących.

Co będzie lepsze?

Oczywiście nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, co będzie lepsze. W zasadzie należałoby każdą sprawę rozpatrywać oddzielnie. W przypadku wysokich i dużych pomieszczeń warto zdecydować się na lampę wiszącą. Może ona być też ciekawym uzupełnieniem wnętrza w stylu klasycznym. Niektóre modele będą jednak pasowały do aranżacji nowoczesnych. Plafoniery to lampy bardzo uniwersalne i można stosować je właściwie w każdym stylu. Wystarczy tylko odrobina wyobraźni, by móc zastosować je w sposób, który będzie oryginalny i ciekawy. Łatwo jest połączyć je z dekoracjami takimi jak gipsowe sztukaterie.

Post Author: admin