Meble kuchenne na wymiar – ratunek dla małych i nieustawnych kuchni

Właściciele małych i trudnych do zaaranżowania kuchni często decydują się na rozwiązanie jakim są meble kuchenne na wymiar. Dzięki temu nawet w problematycznych przestrzeniach można urządzić wygodną i funkcjonalną kuchnię, w której gotowanie i spędzanie czasu z rodziną i znajomymi będzie prawdziwą przyjemnością.

Meble kuchenne na wymiar – w sam raz do małych kuchni!

Projektanci wnętrz są zgodni, że w małych kuchniach bardzo często trudno funkcjonalnie zaaranżować przestrzeń. Nie jest to, jednak niemożliwe. W takiej sytuacji dobry projekt jest, jednak na miarę złota. Pozwala w praktyce maksymalnie wykorzystać każdy centymetr pomieszczenia. Dzięki temu zyskuje się duże ilości szafek, szafeczek i duży blat roboczy. Małe kuchnie nie powinny też sprawiać wrażenia ciężkości, a tak się czasami dzieje przy gotowych zestawach mebli z salonu. W takiej sytuacji skorzystanie z pomocy fachowca i kupno mebli na wymiar pozwala idealnie dobrać materiały i kolory i zadbać o lekkość i klimat wnętrza.

Maksymalne zaaranżowanie przestrzeni

To konieczność przed jaką stają posiadacze małych kuchni. Nie ma innej możliwości by efektywnie zaaranżować miejsce do przechowywania zarówno naczyń do gotowania jak i żywności. Rzadko udaje się efektywnie zagospodarować miejsce z zastosowaniem gotowych zestawów mebli. Zostają dziury i szpary, które nie wyglądają estetycznie, a ponadto stanowią też utraconą przestrzeń np. magazynową. Zaletą kuchni na wymiar jest właśnie pełne zagospodarowanie miejsca, a tego w przypadku pomieszczenia jakim jest kuchnia nigdy za wiele. Zyskuje się, więc wiele wygodnych i użytecznych szafek typu np. cargo, a także schowków i narożników.

Wiele rozmiarów i wymiarów szafek

Meble kuchenne na wymiar dają możliwość uzyskania różnorodnych wymiarów i rozmiarów szafek. Można je dopasować do wzrostu osób, które będą z nich korzystać lub np. do ich niepełnosprawności. Można ponadto samodzielnie podjąć dedycją o tym czy chcemy np. by dana szafka była wąska czy szeroka. Takich możliwości nie dają gotowe zestawy mebli ze sklepu. Szeroki zakres rozmiarów szafek pozwala też zrealizować indywidualne oczekiwania domowników. Czasami są to np. kwestie związane z zabudową sprzętów AGD, takich jak np. zmywarka lub lodówka. W innej sytuacji korzystne jest zabudowanie, by uzyskać dobry efekt wizualny, co jest priorytetem dla domowników. Takie kwestie warto uwzględniać już na etapie opracowywania projektu kuchni przez specjalistę. Dzięki temu efekt końcowy będzie odpowiadał oczekiwaniom domowników.

Post Author: admin