Meble na wymiar z płyty mdf – dlaczego warto?

Oryginalne meble na wymiar w Poznaniu powinny być nie tylko estetyczne, ale również wytrzymałe, dlatego też ogromną rolę odgrywa wybór odpowiednich materiałów. Porządne meble powinny być także odporne na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć i odbarwienia. W dużej części warunki te spełniają profesjonalne płyty mdf, dlatego też warto dokładnie im się przyjrzeć.

Meble na wymiar z płyt mdf

Płyty mdf to nic innego jak drobno zmielone drewno, które zmieszane jest z dodatkami specjalnych związków organicznych. Zmieszane składniki są dokładnie prasowane w bardzo wysokiej temperaturze. Płyty mdf z których wykonuje się meble, mogą mieć różne rodzaje pokryć. Płyty mogą być nie tylko pokryte folią z PVC, ale również lakierem, laminatem albo fornirem.

Największą zaletą mebli na wymiar w Poznaniu wykonanych z płyt MDF jest duża trwałość i odporność na wilgoć. Olbrzymią zaletą jest także podatność na obróbkę, dzięki czemu doświadczony stolarz, może wykonać naprawdę niepowtarzalne meble na wymiar w Poznaniu. Płyty mdf można frezować, dowolnie kształtować i żłobić w nich ciekawe wzory.

Solidne fronty

Osoby, które decydują się na meble na wymiar powinny zwrócić szczególną uwagę na fronty. W dużej mierze to właśnie ta część najbardziej narażona jest na uszkodzenia i niszczenie. Nie można zapominać także i o tym, że to fronty decydują o estetyce całego pomieszczenia. Nowoczesne kuchnie coraz częściej otwarte są na salon dlatego też warto zwrócić uwagę na walory estetyczne.

W dzisiejszych czasach najlepszym wyborem wydają się lakierowane fronty z płyty mdf. Materiały tego typu nie są zbytnio wrażliwe na ciepło i doskonale izolują od wilgoci. Dzięki lakierowaniu można uzyskać również ciekawy połysk i poprawić kolory płyt. Dobry stolarz może stworzyć nie tylko matową ale również półmatową powierzchnię mebli na wymiar.

Meble na wymiar ze sklejki

Meble na wymiar w Poznaniu mogą być wykonane także ze sklejki. Pamiętać należy o tym, że materiał ten jest ekologiczny. Sklejka zbudowana jest ze skrzyżowanych ze sobą płyt drewnianych, dzięki czemu jest ona bardzo wytrzymała. W Polsce spotkać można głównie meble na wymiar wykonane z naturalnego drewna i płyt mdf, dlatego też dzięki sklejce można się wyróżnić.

Sporą zaletą sklejki jest także to, że oferuje ona szerokie pole do popisu przy aranżowaniu mieszkania. Fronty mebli można między innymi okleić specjalną okleiną albo pomalować na wymarzony kolor. Opisując największe zalety mebli wykonanych ze sklejki warto wspomnieć także o przystępnej cenie i dużej dostępności.

Post Author: admin