Minimalistyczne nie znaczy puste

Wykańczanie mieszkania czy domu może doprowadzić do bólu głowy. Już na etapie projektu trzeba podjąć dużo różnych decyzji, z którymi trzeba będzie żyć przez długie lata. Dlatego ludzie oddają projekty wnętrz w ręce profesjonalistów. Dzięki temu mają pewność, że ich wnętrza będą piękne i harmonijne. Jeśli projektant dobrze wykona swoją pracę, pomieszczenia będą również funkcjonalne.

Projekt od architekta wnętrz

Zlecając przygotowanie aranżacji wnętrza profesjonaliście, oczekuje się, że wpasuje się on w nasze gusta i oczekiwania. Aby się tak jednak stało konieczne jest wskazanie, jakie są oczekiwania i potrzeby związane z każdym z pomieszczeń. Salon ma być bardzo jasny, kuchnia mieć duży blat – o tych rzeczach trzeba poinformować jeszcze zanim dekorator przystąpi do pracy. Dotyczy to również preferowanych kolorów czy stylu poszczególnych pomieszczeń. Od projektanta otrzymuje się gotowy obraz tego, jak może wyglądać lokum – warto dokładnie się mu przyjrzeć i zastanowić co nam nie odpowiada. Lepiej zrobić to na tym etapie, niż przez lata męczyć się, bo panele sufitowe nie pasują w naszym mniemaniu do zaproponowanego żyrandola. Po naniesieniu zmian można przystąpić do wykończenia wnętrz – jeśli wybrany został styl minimalistyczny dekorowanie będzie łatwiejsze. Należy pamiętać, że wnętrze ma być również funkcjonalne i warto rozważyć, jaka będzie ergonomika życia w konkretnym wnętrzu.

Minimalistyczne rozwiązania

Styl minimalistyczny pasuje do każdego rodzaju wnętrza. Gładkie ściany, proste lampy, umeblowanie ograniczone do absolutnego minimum sprawiają, że dbanie o porządek w takim mieszkaniu jest dużo łatwiejsze. Panele sufitowe może odświeżać poprzez szybkie umycie – nie ma potrzeby przemalowywania tak wykonanej ściany. Minimalizm jest modnym trendem, ale musi odpowiadać mieszkańcom domu. Jeśli ktoś lubi otaczać się licznymi bibelotami, figurkami czy potrzebuje rozbudowanej biblioteki, meble i wnętrza w innym stylu będą sprawdzać się zdecydowanie lepiej. Najważniejsze to czuć się dobrze we własnym domu.

Post Author: admin