Modne obicia na krzesła

Wiele osób decyduje się na aranżacje salonu oraz jadalni z tapicerowanymi meblami. Materiał obiciowy na krzesła może mieć różne kolory oraz wzory. Jest duży wybór różnych tkanin, mają odmienne faktury oraz składy. Każdy bez problemu znajdzie krzesła obiciowe dopasowane do swojego gustu.

Jaki materiał wybrać na obicie krzeseł

Materiały tapicerskie na krzesła najlepiej dobrać do własnych potrzeb. Krzesła muszą pasować do ogólnego wystroju wnętrza. W aranżacjach tradycyjnych ładnie zaprezentuje się welur lub żakard. Natomiast stylizacje nowoczesne i modern lepiej będą wyglądały z krzesłami obitymi ekoskórą lub mikrofibrą. Każda z tych tkanin ma inne zalety i właściwości. Welur jest niezwykle miły w dotyku. Wnętrza z welurowymi meblami sprawiają wrażenie ciepłych i przytulnych. Zupełnie inne wrażenie zrobi pomieszczenie z krzesłami obitymi czarną skórą lub ekoskórą. Ekoskórę bardzo łatwo jest wyczyścić wystarczy tylko użyć wody i ściereczki. Welurowe i żakardowe obicia na krzesła w przypadku zabrudzenia trzeba wyczyścić za pomocą płynu do prania.

Gdzie można postawić krzesła tapicerowane

Kolorowy Materiał obiciowy na krzesła sprawia, że tego typu meble przestają pojawiać się tylko w jadalni. Urokliwe obicia na krzesła zachęcają do kupna nawet pojedynczych sztuk, które można ustawić w przedpokoju lub w sypialni. Jednak nadal tradycyjnymi miejscami w których pojawiają się komplety krzeseł są jadalnia oraz kuchnia. W jadalni sprawdzą się obicia welurowe oraz żakardowe. Jeśli pomieszczenie jest wykończone w nowoczesnym lub prowansalskim stylu dobrze odnajdą się kolory jednolite i spokojne. Mogą to być beże, granaty lub odcienie kremowe. W kuchni ze względu na ryzyko zabrudzenia, warto pomyśleć o wstawieniu krzeseł obitych ekoskórą. Skóropodobne materiały tapicerskie na krzesła dostępne są w bardzo szerokim wachlarzu barw. Bez problemu można dobrać barwę współgrającą z resztą kuchennego wyposażenia.

Modne krzesła obiciowe

Krzesła obiciowe cieszą się rosnącym powodzeniem. Dostępne materiały pozwalają na bardzo ciekawe stylizacje i urozmaicenie wnętrza o oryginalny mebel, który przyciągnie zainteresowanie gości. W dodatku siedziska krzeseł są bardzo wygodne zachęcają do wypoczynku po pracowitym dniu.

Post Author: admin