Na co zwrócić uwagę kupując krzesła jadalniane?

Kiedy planujemy zakup mebli, takich jak krzesła jadalniane, wydaje się nam to takie proste. Zwykle mamy swój ulubiony styl wnętrzarski, wiemy jaki kolor nas interesuje i wydaje się nam, że szybko i bez trudu nabędziemy niezbędne wyposażenie domowe. Praktyka pokazuje jednak, że jest inaczej i niewiele osób nabywa krzesła podczas pierwszej wizyty w sklepie stacjonarnym lub internetowym. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ w międzyczasie okazuje się, że wygląd krzesła to nie wszystko.

Oparcie i siedzisko

Krzesło do jadalni, jak każdy tego typu mebel składa się z oparcia, siedziska i nóżek. Nóżki powinny być stabilne i estetyczne, ale od pozostałych elementów oczekuje się dużo więcej.

Oparcie musi być wygodne i odpowiednio wyprofilowane, abyśmy mogli spokojnie oddawać się rozkoszy jedzenia. Stabilne oparcie jest gwarancją bezpieczeństwa. Zwróćmy także uwagę na jego wysokość, aby punkt podparcia dobrze stabilizował nasz kręgosłup podczas siedzenia.

Każde krzesło do jadalni ma także siedzisko. Dostępne są opcje z poduszką lub bez niej. Zastanówmy się więc, czy wolimy siedzieć na drewnianym siedzisku, czy wolimy tapicerowaną podstawę. Im prostsze siedzisko, tym łatwiej je wyczyścić, ale za to miękka poduszka przekłada się na wygodę użytkowania krzesła.

Krzesła kompaktowe

Jeśli w naszym mieszkaniu dysponujemy niewielką ilością miejsca, warto wybierać modele krzeseł, które zgrabnie schowają się pod blatem stołu. W takim przypadku zamiast szerokich foteli z oparciem wybierzmy węższe siedziska, pozbawione dodatkowych elementów, takich jak podłokietniki.

Do małych mieszkań poleca się także krzesła jadalniane składane lub szpaltowane. Jeśli zastosujemy jedno z tych kompaktowych rozwiązań – stół i krzesła tworzące przestrzeń jadalną nie zajmą całego mieszkania a sprytnie skompresowane fotele będziemy mogli wyciągnąć zawsze wtedy, gdy przyjdą do nas goście.

Jakość na lata

Pamiętajmy także, że każde krzesło do jadalni ma dłuższy cykl życia niż jeden rok. Dlatego przy zakupie warto postawić na jakość i solidność wykonania a nie tylko na niską cenę. Niestabilne, chwiejące się krzesła z niewygodnym oparciem i twardym siedziskiem będą zmorą naszych wspólnych posiłków.

Jedzenie to ważna część naszego życia i dobrze, jeśli będzie przebiegało w przyjemnych, komfortowych warunkach. Dlatego zadbajmy o stół i krzesła jadalniane, dzięki którym śniadania, obiady i kolacje staną się przyjemnym momentem odpoczynku.

Post Author: admin