Narzuty na łóżko – jak je kupować?

Wygląd pomieszczenia ma olbrzymi wpływ na to, jak się w nim czujemy i czy lubimy spędzać w nim czas. Istnieje natomiast bardzo prosty sposób na błyskawiczną odmianę prezencji sypialni. Jej wizerunek zostanie podkreślony lub totalnie odmieniony poprzez dopasowanie do niego właściwej narzuty na łóżko. Jak zatem ją wybrać?

Ocena funkcjonalności narzuty

Narzuta nie ma wyłącznie zdobić pomieszczenia. Ona ma przede wszystkim chronić materac, łóżko, pościel i prześcieradło przez zanieczyszczeniami, drobnoustrojami i alergenami. Z tego względu powinna być wykonana z trwałego i odpornego na zabrudzenia materiału. Warto też sprawdzić, jaki jest on w dotyku. Miękka narzuta zawsze będzie przyjemniejsza w użyciu.

Materiał zastosowany w narzucie powinien być też łatwy w pielęgnacji. Warto więc sprawdzić, czy jest on przystosowany do czyszczenia w pralce oraz czy trzeba go prasować, czy może należy on do grupy tych tkanin, które w ogóle się nie gniotą.

Sprawdzenie bezpieczeństwa tkaniny

Najbardziej optymalnym i uniwersalnym wyborem zawsze będą narzuty na łóżko wykonywane z naturalnych materiałów. Są one całkowicie bezpieczne dla zdrowia i to zarówno osób dorosłych, jak i tych starszych oraz dzieci. Niektóre tkaniny naturalne mają nawet właściwości prozdrowotne. Potrafią wspomagać leczenie różnego rodzaju alergii, dbając o higieniczność miejsca przeznaczonego do snu i wypoczynku.

Syntetyczna narzuta na łóżka także ma jednak swoje plusy. W zależności od tego, z jakiego konkretnego gatunku materiału zostanie wykonana, też może sprawdzić się u alergików. Znaczącym jej plusem jest natomiast cena. Narzuty syntetyczne są o wiele tańsze od tych naturalnych.

Dopasowanie rozmiaru narzuty do wymiarów łóżka

Rozmiar narzuty na łóżko nie musi wcale idealnie zgrywać się z wymiarami łoża. Wszystko zależy od tego, jaki efekt chce się uzyskać. Zazwyczaj znacznie lepiej prezentują się jednak te narzuty, które wyraźnie zsuwają się z powierzchni łóżka, czasem nawet sięgając samej podłogi.

Mimo wszystko przed zakupem wypadałoby sprawdzić wymiary łóżka, czyli zmierzyć jego wysokość, długość i szerokość. Na podstawie uzyskanych wartości można łatwo ustalić właściwy rozmiar dla nowej narzuty na łóżko.

Narzuty na łóżko znajdziesz w ofercie Vege Home.

Post Author: admin