Oświetlenie w Twoim domu

Współczesne wnętrza, aby za takie uchodziły, powinny cechować się zastosowaniem świeżych i oryginalnych rozwiązań w każdej sferze. Niezależnie od tego, czy nakreślamy plany salonu, czy sypialni, dbałość o każdy detal stanowi o powodzeniu całego przedsięwzięcia. Jedną z kluczowych kwestii, z którą przychodzi nam się zmierzyć, jest wybór oświetlenia.

Oświetlenie wnętrza i jego wpływ na otoczenie

Lampy w domu to nie tylko sposób na rozproszenie nocnego mroku. To okazja do stworzenia niepowtarzalnego wnętrza, które będzie sprzyjało pracy, dawało ukojenie po ciężkim dniu lub będzie stanowiło swoistego rodzaju ucztę dla oka każdego, kto się w nim znajdzie.

Wybierając rodzaje oświetlenia do naszego mieszkania, nie musimy decydować się tylko na jedno źródło światła. Zależnie od naszych potrzeb i poczucia estetyki możemy z łatwością zaaranżować wnętrze o niezwykłym blasku.

Rodzaje lamp i ich zastosowanie

W ofercie sklepów z oświetleniem znajdziemy różne typy lamp: sufitowe, stołowe, naścienne, oświetlenie punktowe, ozdobne żyrandole, plafoniery, kinkiety. Każda z nich będzie się inaczej w danym pomieszczeniu prezentować.

Bogate w formie żyrandole sufitowe od zawsze kojarzone są z przestronnymi salami. Ich obfite kształty zdecydowanie lepiej prezentują się w otwartej przestrzeni. Współczesne mieszkania, charakteryzujące się niewielkim metrażem, zdecydowanie lepiej prezentują się w świetle niezabierającej dużo miejsca, przywierającej do sufitu plafoniery.

Plafoniera sufitowa i naścienna

Sporych rozmiarów plafoniery o przytłaczająco prostej formie kojarzone są głównie z budynkami urzędów dawnego ustroju politycznego. Obecnie, ten rodzaj lamp wykorzystywany jest coraz częściej i przybiera rozmaite formy, a także kolory.

Plafoniery doskonale sprawdzają się tam, gdzie nie możemy pozwolić sobie na zajęcie większej przestrzeni. Tego rodzaju oświetlenie zamontowane na suficie zamiast tradycyjnego żyrandola czy na ścianie w zastępstwie odstającego od powierzchni kinkietu, nada wnętrzu nie tylko nowoczesnego szyku, ale i przyjemnego blasku świeżości.

Post Author: admin