Panele laminowane do łazienki

Panele laminowane są trwałymi i atrakcyjnymi cenowo podłogami. Zwykłe panele podłogowe nie są tak odporne na uszkodzenia, jak panele laminowane. Wyglądają one bardzo efektownie i są bardzo łatwe w codziennym utrzymaniu. W jaki sposób zbudowane są panele laminowane?

W jaki sposób zbudowane są panele laminowane?

Panele laminowane składają się z czterech warstw. Pierwszą z nich jest warstwa przeciwprężna, która decyduje o stabilności kształtu paneli. Następnie warstwa środkowa, która jest najważniejsza, ponieważ jest ona rdzeniem. Zazwyczaj skonstruowana jest ona z płyty HDF, a w przypadku produktów europejskich są to gęsto sprasowane włókna sosny europejskiej.

Następną warstwą paneli laminowanych jest warstwa dekoracyjna, która odpowiada za odpowiedni wygląd paneli. Ostatnią z warstw jest warstwa zewnętrza, inaczej nazywana laminatem, która zabezpiecza dekor przed uszkodzeniami i odbarwieniami. W laminacie wykonywane są specjalne żłobienia, które do złudzenia mają nawiązywać do wyglądu prawdziwego drewna. Przy wyborze paneli laminowanych należy kierować się nie tylko ceną, ale i wyglądem, grubością, klasą użytkowania i klasą ścieralności.

Jakie są zalety podłogi laminowanej?

Pierwszą i najważniejszą zaletą paneli laminowanych jest to, że są bardzo łatwe w montażu. Dzięki nowoczesnym systemom łączenia bez kleju ani dobijania, panele można ułożyć samodzielnie w jeden dzień. Panele laminowane są bardzo trwałe, odporne na wgniecenia, ścieranie, przypalenia oraz plamy. Dodatkowo panele laminowane są całkowicie bezpieczne dla zdrowia, ponieważ posiadają zamkniętą powierzchnię, do której nie przywiera pył oraz brud, dlatego są one niezwykle higieniczne i łatwe w czyszczeniu.

Ponadto panele laminowane są wygodne, ponieważ jest je łatwo wyczyścić, a samo chodzenie po nich jest bardzo przyjemne. Zaleca się zastosowanie odpowiednich podkładów wygłuszających, które sprawią, że podłoga będzie jeszcze bardziej miękka.

Czy panele laminowane do łazienki są dobrym wyborem?

Należy wspomnieć, że tylko niektóre rodzaje paneli laminowanych nadają się do układania w takich miejscach jak łazienka czy kuchnia. Ma to związek, z tym że woda może zniszczyć zarówno panele drewniane, jak i laminowane.

Panele laminowane dobrze zniosą działanie wilgoci, gdy ich rdzeń będzie wykonany z impregnowanej płyty HDF, a krawędzie będą zabezpieczone odpowiednim preparatem lub woskiem. Przed zakupem paneli do kuchni lub łazienki należy sprawdzić, czy można układać je w tych pomieszczeniach. Informacja na ten temat powinna być zawarta na opakowaniu lub karcie technicznej.

Post Author: admin