Wybór dobrej kołdry antyalergicznej

Według naukowców sen jest naprawdę ważny. Statystyczny dorosły człowiek powinien spać 6-8 godzin dziennie. Czas ten jest wydłużony w przypadku młodzieży i dzieci, ponieważ młody organizm intensywnie się rozwija.

Higiena snu

Aby sen był dobry jakościowo, warto zadbać o jego higienę. Składa się na nią wiele czynników. Jednym z nich jest odłożenie urządzeń elektronicznych przynajmniej na godzinę przed snem, co pozwoli nam się wyciszyć. Warto również zjeść lekką kolację kilka godzin przed pójściem spać. Ważnym aspektem jest dobór odpowiedniej pościeli. Każdy z nas ma inne preferencje dotyczące poduszki, czy nawet całego kompletu pościelowego.

Partnerzy śpiący w jednym łóżku, w celu zadbania o komfort snu często decydują się na dwa komplety pościeli. Jest to spowodowane różnymi preferencjami termicznymi. Jako przykład można podać partnera, któremu jest zawsze zimno i potrzebuje kołdry cięższej i cieplejszej. Jego partner może być jego przeciwieństwem i może potrzebować kołdry lżejszej.

Odmiennym przypadkiem są alergicy. W takim przypadku kołdra antyalergiczna jest dobrym wyborem. Dzięki temu łatwiej zasnąć i sen jest bardziej komfortowy. Wybór odpowiedniej Kołdry jest bardzo ważny, ponieważ odpowiednio dobrana pozwala nam na zdrowy i spokojny sen, który będzie jakościowym wypoczynkiem.

Wybór dobrej kołdry antyalergicznej

Głównym alergenem w naszym domu są roztocza. Odchody tych mikroskopijnych pasożytów żyjących w kurzu powodują alergię, która powoduje mocny katar, duszności oraz wiele więcej objawów alergicznych. Warto pamiętać o tym, że osadzają się one głównie na kanapach, materacach, poduszkach, a także na pościeli.

Kołdra musi być przytulna i ciepła, jednak w takich warunkach roztocza rozwijają się wyjątkowo ciepło. Aby uniknąć rozwojowi roztoczy w naszej pościeli, powinniśmy zrezygnować z kołdry puchowej, która je przyciąga. Lepsza będzie kołdra antyalergiczna.

Dla alergików poleca się kołdry z wypełnieniem silikonowym, ponieważ można je prać w pralce w temperaturze powyżej 50 stopni, co ułatwia utrzymanie ich w czystości. Kołdry z wypełnieniem lateksowym również są ciekawym wyborem, ponieważ nie przyjmują kurzu. Bardziej ekskluzywnym wyborem będzie pościel jedwabna, jednak jej cena jest wysoka oraz wymaga ona specjalnego, chemicznego procesu czyszczenia.

Post Author: admin