Poduszka puchowa, piankowa czy syntetyczna – którą wybrać?

Wybór poduszki należy potraktować poważnie. Dobrze dobrana stabilizuje kręgosłup i niweluje bóle karku. Producenci oferują szeroką gamę poduszek, które mają różne kształty i wypełnienia. Jak wybrać najlepszą? Na co zwrócić uwagę?

Poduszka 40×60 – idealna dla dzieci i dorosłych

Zdecydowana większość osób odchodzi od dużych poduszek, które bardzo często powodują ból kręgosłupa. Coraz częściej wybierane są mniejsze modele, a jednym z najpopularniejszych są poduszki 40×60. Taki rozmiar zdecydowanie jest wygodniejszy zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Warto wybrać poduszkę ortopedyczną, która jest odpowiednio wyprofilowana. Dzięki ergonomicznemu kształtowi kręgosłup podczas snu jest prosty, a sen jest spokojniejszy i pozwala się lepiej zrelaksować. Poduszka 40×60 ortopedyczna poprawia stan zdrowia, przeciwdziała chrapaniu, a co ważniejsze – niweluje objawy bezdechu sennego.

Poduszka puchowa czy piankowa?

Poduszka wypełniona puchem gęsim lub kaczym cieszy się dużą popularnością. Jest to naturalne wypełnienie, bardzo puszyste i lekkie. Taka poduszka nadaje się dla każdego bez względu na wiek. Jedynie alergicy muszą sprawdzić, czy nie są uczuleni na puch. Należy także pamiętać, że puchowej poduszki nie można prać.

Wielu producentów oferuje poduszki piankowe, które mogą być wykonane z różnych pianek. Najpopularniejsza jest pianka termoelastyczna, która doskonale dopasowuje się do kształtu szyi i głowy. Pianka wysokoelastyczna polecana jest osobom, które zmagają się z bólem karku. Jest to materiał sprężysty szybko wracający do pozycji wyjściowej. Są także poduszki lateksowe, które szybko dopasowują się do kształtu ciała i są niezwykle elastyczne.

Jaką poduszkę wybrać?

Oprócz poduszek piankowych i puchowych są także wypełnienia syntetyczne, co daje jeszcze większe pole wyboru odpowiedniego modelu poduszki. Ważne jest to, aby zapewniała ona maksymalny komfort podczas snu i prostowała kręgosłup. Wiele osób budzi się rano z bólem karku, który może utrudniać codzienne funkcjonowanie, a wynika on najczęściej ze źle dobranej poduszki.

Osoby śpiące na boku powinny wybrać poduszkę 40×60 średniej wielkości, najlepiej profilowaną. Ci, którzy śpią na wznak lub na plecach powinni wybrać niskie poduszki, które zapewnią odpowiednie podparcie kręgosłupa.

Poduszki 40×60 znajdziesz w ofercie Vege Home.

Post Author: admin