Poduszki dekoracyjne – sposób na odświeżenie wnętrza

Poduszki dekoracyjne mogą maksymalnie zmienić wystrój wnętrza. Można w ten sposób wprowadzić kolor i pozytywną energię, która jest nam potrzebna przede wszystkim w szare jesienne dni. Jakie poszewki dekoracyjne na poduszki pomogą odświeżyć salon?

Kontrast – sposób na nudę

Sofa to najbardziej charakterystyczny mebel w salonie. Z czasem przyzwyczajamy się do poduszek, które są na niej ułożone, a salon staje się nudny.

Wykorzystując kontrast, można bez większego problemu ożywić wnętrze. Na sofie w kolorze szarym świetnie będą wyglądały eleganckie poduszki dekoracyjne w soczystych kolorach. Żółte, pomarańczowe czy zielone poduszki wprowadzą dużo radości. Na brązowej sofie można wykorzystać takie kolory jak ciemna zieleń, żółty czy oliwkowy. Idealne będą również dekoracyjne poszewki na poduszki w mocnym, czerwonym kolorze.

Czarna sofa świetnie wygląda w połączeniu z każdym kolorem. Poszewki dekoracyjne na poduszki w czarno-białe pasy będą niezwykle intrygujące. Srebrne bardzo eleganckie, a miętowe niezwykle radosne.

Jak ułożyć poduszki dekoracyjne na sofie?

Eleganckie poduszki dekoracyjne nie mogą być ułożone w przypadkowy sposób. Ich ułożenie ma ogromne znaczenie.

Wybierając eleganckie poduszki dekoracyjne, warto postawić na różne rozmiary oraz pobawić się kształtami. Do kwadratowych poduszek ułożonych po bokach można dobrać okrągłą poduszkę, która znajdzie się na środku. Świetnie również wyglądają poduszki supły.

Wybierając dekoracyjne poszewki na poduszki można połączyć poduszki jednolite z wzorzystymi. Bardzo popularne są wzory florystyczne. Kwiaty, duże liście czy tropikalne rośliny będą wyglądały wspaniale.

Do nowoczesnych wnętrz świetne będą wzory geometryczne. Kwadraty, koła czy nachodzące na siebie romby będą niezwykle ciekawe, można jednak skusić się na wizerunki zwierząt ułożone z figur geometrycznych. Będzie to bardzo interesująca i nieoczywista dekoracja.

Wybierając poszewki dekoracyjne na poduszki warto pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa. Eksperyment uda się, gdy będziemy dobierali eleganckie poduszki dekoracyjne szukając wspólnego elementu. Może to być kolor, faktura lub wzór.

Post Author: admin