Sufitowe panele LED

Oświetlenie mieszkania, korytarzy, pokoi czy przydatnych schowków pociąga za sobą niemałe koszty, dlatego też warto wymienić w tych pomieszczeniach zwykłe żarówki na lampy LED, które oprócz oszczędności dają silne światło w szerokiej rozpiętości barw.

Oświetlenie LED

Lampa LED jest źródłem światła wykorzystującym właściwości elektroluminescencyjne diod, które dzięki swoim właściwościom mogą bez przerwy działać nawet kilka lat. Jest to obecnie najnowocześniejsze rozwiązanie, stosowane w gospodarstwach domowych, jak i zakładach przemysłowych.

Szeroki wybór oświetlenia LED

Lampy LED mogą mieć różne formy, najczęściej są to produkty o kształtach tradycyjnych żarówek, wkręcanych w standardowe gniazda, taśmy z punktowymi diodami, girlandy diod umieszczane jako ozdobne łańcuchy na drzewkach bożonarodzeniowych czy innych obiektach, a także panele LED sufitowe umieszczane na suficie pojedynczo lub jako zespół oświetlenia.

Panele sufitowe LED

Pomimo że panele led sufitowe również występują w wielu kształtach i rodzajach, to najpopularniejszymi są te w formie kwadratu lub prostokąta. Panele LED sufitowe mają różne rozmiary, a wielkość ich dobiera się do gabarytów pomieszczenia, w których mają być zamontowane. Ponieważ jednak światło emitowane przez diody zamknięte w panelach jest bardzo silne, stosuje się zasadę, że do mniejszego pomieszczenia instalowane są mniejsze panele lub pojedyncza sztuka. Duże, kilkudziesięciocentymetrowe panele sprawdzą się jako oświetlenie korytarzy, halli, sal konferencyjnych czy pomieszczeń usługowych.

Panele LED sufitowe to znakomity zamiennik standardowych żarówek – nie emitują promieniowania UV i IR, nie męczą wzroku, świecą całą swoją powierzchnią, przez co nie oślepiają, są bardzo oszczędne, ponieważ pobierają bardzo mało energii, mogą pracować bez potrzeby ich wyłączania nawet przez kilka lat. Dodatkową zaletą jest fakt, że lampa LED nie nagrzewa się, co z kolei zapobiega przypadkowym

oparzeniom.

Mleczne, rozproszone poprzez obudowę światło, równomiernie oświetla całą dostępną powierzchnię, a jego barwę można dobrać już na etapie zakupu.

Post Author: admin