wałki do spania 3

Wałek do spania – czym różni się od tradycyjnej poduszki?

Wybór poduszki do spania to wbrew pozorom niełatwe zadanie. Widząc szeroki asortyment w sklepach, można poczuć się zagubionym. Która poduszka będzie najlepsza? Najważniejsze, by zapewniała kręgosłupowi właściwe oparcie i maksymalnie go odciążała. Doskonałą alternatywą do klasycznych rozwiązań będzie poduszka wałek. Jakie są jej największe zalety?

Jak rodzaj poduszki wpływa na komfort snu?

Sypialnia to pomieszczenie, w którym wygoda powinna być na pierwszym miejscu. Dbając o komfort swojego nocnego wypoczynku, należy postawić na solidne łóżko i dobrej klasy materac. Istotne są jednak także mniejsze akcesoria, jak kołdra czy poduszka.
Poduszka ma ogromny wpływ na jakość snu. Niewłaściwie dobrana przyczynia się do dyskomfortu, a na dłuższą metę może spowodować nawet dolegliwości od strony kręgosłupa czy wieczne uczucie niewyspania. U wielu osób przyczynia się także do częstych wybudzeń czy bezsenności, której podłoże przez miesiące pozostaje nieznane.

Wałki do spania – maksymalny komfort nocnego wypoczynku

Tradycyjne poduszki mają jeden wielki minus. Nie zapewniają odcinkowi szyjnemu właściwego dla jego anatomii podparcia, a tym samym powodują sztywnienie karku i ból kręgosłupa. Regularne spanie w niewłaściwej pozycji może być również powodem migreny czy przewlekłego, trudnego do wyjaśnienia zmęczenia.
Alternatywą polecaną przez fizjoterapeutów są wałki do spania. To specjalny rodzaj poduszki, który jest idealnie dopasowany do potrzeb kręgosłupa. Dopasowująca się do postawy ciała poduszka gwarantuje właściwe podarcie odcinka szyjnego, sprzyja rozluźnieniu i odprężeniu. Mięśnie nie muszą się nienaturalnie napinać, co jest główną przyczyną bólu.

Gdzie szukać i jak wybrać poduszkę wałek do spania?

Wałki do spania oferują przede wszystkim dobrze wyposażone sklepy z akcesoriami do sypialni. Najlepiej, by sklep, czy to stacjonarny, czy internetowy, współpracował z renomowanymi producentami, dbającymi o najmniejszy szczegół.
Dobrej klaski poduszka wałek posłuży przez lata. Zapewni właściwe podparcie, a dzięki reagującemu na ciepło wypełnieniu będzie dopasowywać się do kształtu ciała. Ważne też, by wierzchnia warstwa wykonana była z przyjemnego w dotyku, miękkiego, ale jednocześnie wytrzymałego materiału.

Post Author: admin