Wybieramy najlepsze krzesła ogrodowe

Stół i krzesła ogrodowe mają być nie tylko trwałe i funkcjonalne. Mają także być ładne i dobrze komponować się z całą aranżacją ogrodu. Dlatego ich wybór bardzo często nie jest prosty. Wiele osób, kiedy tylko zbliża się sezon ogródkowy, zastanawia się, jakie wybrać. W końcu możliwości jest tak wiele. Przedstawiamy te najbardziej popularne.

Tanie krzesła ogrodowe plastikowe

Krzesła plastikowe ogrodowe mają tę zaletę, że są stosunkowo tanie. Stosunkowo, ponieważ materiały sztuczne różnią się od siebie i dlatego różnice w cenie są znaczne. Od razu warto zaznaczyć, że krzesła plastikowe najgorszej jakości nie są szczególnie trwałe. Ale już te ze wzmocnionego tworzywa, jak najbardziej posłużą ci przez kilka sezonów.

Stoły i krzesła plastikowe ogrodowe mają tę zaletę, że nie wymagają szczególnej pielęgnacji, wystarczy przetrzeć je wilgotną ściereczką. Najczęściej są tak zaprojektowane, by wchodziły jedno w drugie, dzięki temu można je łatwiej przechowywać, więc nie stanowią problemu jesienną porą.

Krzesła ogrodowe metalowe

Metal uważany jest za bardziej elegancki materiał, a krzesła ogrodowe metalowe: aluminiowe lub stalowe są kojarzone ze stylem i wykwintnością. Nic dziwne, ponieważ te meble najczęściej wyglądają bardzo solidnie i wyrafinowanie. Zwłaszcza jeśli chodzi o giętą stal.

Tego rodzaju meble ogrodowe najlepiej sprawdzą się na patio lub tarasie wyłożonym kamieniem lub cegłą. Dobrze wyglądają w nowoczesnych, minimalistycznych ogrodach, ale z powodzeniem można je używać także w stylizacjach rustykalnych i wiejskich, ponieważ mają w sobie niezaprzeczalny urok. Niestety mają także znaczną wadę – są dość drogie. Metalowe meble ogrodowe to duża inwestycja, która na szczęście wystarcza na naprawdę wiele lat, pod warunkiem odpowiedniej pielęgnacji i zabezpieczania przed korozją.

Które krzesła wybrać?

Wybierając meble ogrodowe warto przede wszystkim zadać sobie pytanie o budżet. Poza tym jednak należy zwrócić uwagę na szereg innych czynników, jak na przykład to, czy mamy miejsce na składowanie mebli zimą.

Dodatkowo warto wziąć pod uwagę wygląd i wystrój ogrodu. Krzesła ogrodowe plastikowe są najbardziej uniwersalne. Meble są ważnym elementem aranżacji i całość naprawdę musi do siebie świetnie pasować. W przeciwnym razie meble nie będą zdobić, tylko będą wyglądać mało atrakcyjnie lub śmiesznie. Nawet najpiękniejszy zestaw w niedopasowanym stylu nie będzie się dobrze prezentował.

Post Author: admin