Wybór kabiny prysznicowej

Urządzanie łazienki nie jest proste, często osoby chcące wykonać jej remont stoją przed ciężkim wyborem pomiędzy tym o czym marzą, a tym co będzie odpowiednie dla nich i remontowanej powierzchni. Wanna a prysznic? Prysznic półokrągły czy kwadratowy? To dwa z wielu pytań, na które trzeba znaleźć odpowiedź, aby przystąpić do planowanego remontu.

Eleganckie rozwiązania w łazience

Najczęściej wybieranymi kabinami są kabiny prysznicowe półokrągłe. Zawdzięczają to swojemu kształtowi, który jest elegancki i ponadczasowy, będzie to odpowiedni wybór do każdej łazienki niezależnie w jakim stylu zostanie urządzona.Asortyment, który można znaleźć w sklepach jest bardzo duży, producenci imponują pomysłowością i ciekawymi rozwiązaniami. Pierwszą rzeczą, na którą zwraca się uwagę przy zakupie kabiny prysznicowej półokrągłej jest szkło, z jakiego zostały wykonane szyby. Mogą być zrobione w podstawowy sposób lub wzmocnione nowoczesnymi technologiami, które mają zapobiec stłuczeniu. Kolor szkła jest kwestia upodobań, powinien zostać dopasowany do kolorystyki jaka została zaplanowana w łazience. Może być ono bezbarwne, szare, matowe lub posiadać ciekawe motywy naklejone lub wtopione w materiał. Dopełnieniem będą aluminiowe elementy pomiędzy szybami, które poprawiają efekt wizualny kabiny, jak i całej łazienki. Kolejną ważną kwestia jest dobór brodzika, aktualnie wykonuje się je z różnych materiałów takich jak antracyt, ceramika czy konglomerat. Są one odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne tak, aby służyły przez długie lata. Odpowiedni wybór materiałów pozwoli także na utrzymanie kabiny w czystości przez długi czas.

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Kabiny prysznicowe półokrągłe pozwalają na swobodne poruszanie się po łazience, ponieważ nie posiadają one ostrych zakończeń. W tego typu kabinach zazwyczaj stosuje się przesuwne drzwi lub ewentualnie wąskie drzwi skrzydłowe. Dzięki temu przy otwarciu kabiny nie ma możliwości, że drzwi uderzą o jakiś sprzęt łazienkowy, zmniejszy to do minimum możliwość uszkodzenia szyby. Przestrzeń do kąpieli w kabinach prysznicowych półokrągłych jest wystarczająca, aby swobodnie zadbać o swoją higienę, mimo, że wizualnie wyglądają one na niewielkie. W brodzikach jest możliwość zastosowania powierzchni antypoślizgowej, pozwoli to na bezpieczny prysznic, bez możliwości niekontrolowanego upadku.

Post Author: admin