Wybór kołdry na lato – czym się kierować?

Zakup kołdry na lato z pozoru wydaje się banalny. Aby jednak produkt zapewnił nam jak największy komfort snu, trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Czym kierować się, wybierając letnią kołdrę?

Rodzaj tkaniny

Kołdra letnia to przykrycie dostępne w wielu wersjach, różniących się m.in. rodzajem poszycia. Wśród tkanin idealnych na ciepłe miesiące roku dobrym wyborem będzie z pewnością stuprocentowa bawełna. Naturalny, gładki materiał zagwarantuje wszystko to, co niezbędne do komfortowego snu podczas upałów. Przede wszystkim bawełniane kołdry na lato są bardziej przewiewne i miękkie. Przepuszczają parę wodną i pozwalają dzięki temu lepiej oddychać skórze, zapewniając przyjemny chłód. Popularną opcją są też produkty z domieszką włókna bambusowego. Inne rozwiązanie to wersje półsyntetyczne, będące połączeniem np. bawełny i poliestru.

Wypełnienie kołdry

Kolejną ważną cechą, na którą trzeba zwrócić uwagę przy wyborze kołdry na lato, jest wypełnienie. Dotyczy to przede wszystkim jego rodzaju, ale także ilości. W sklepach oferowane są kołdry letnie z pierzem bądź puchem, doskonale sprawdzające się podczas upałów, zwłaszcza w połączeniu ze bawełnianym poszyciem. Dla osób cierpiących na alergie lepszym wyborem mogą jednak okazać się wersje syntetyczne, które nie uczulają tak bardzo jak naturalne. Warto sprawdzić także ilość wypełnienia. Kołdra letnia powinna wyróżniać się lekkością.

Rozmiar

Istotną sprawą jest oczywiście również rozmiar kołdry na lato. Przykrycie powinno być wybrane w zależności od tego, kto będzie z niego korzystał. Inną wersję rozmiarową zakupimy w przypadku kołdry dla małego dziecka, a inną do sypialni małżeńskiej. Wybierając produkt, trzeba mieć też na uwadze wymiary łóżka. Warto o tym pamiętać – kołdra na lato w nieodpowiednim rozmiarze nie zapewni tak dobrego wypoczynku jak odpowiednio dobrany model.

Wygląd

Kołdra letnia to także element aranżacyjny, dlatego warto zwrócić uwagę na jej wygląd oraz dokładność wykonania. Przykrycie powinno pasować do stylu, w jakim urządzona jest sypialnia. Kołdry letnie kolorowe dostępne są w niemal każdym odcieniu. Klient może też zdecydować się również na określony wzór. Najpopularniejsze w ostatnich latach są motywy roślinne oraz kształty geometryczne. Piękne, dobre jakościowo kołdry letnie kolorowe można kupić stacjonarnie oraz w e-sklepach.

Post Author: admin