Wybór pokrycia w kołdrze

Kołdry można znaleźć w sprzedaży w bardzo zróżnicowanych wariantach. Warto dowiedzieć się nieco więcej na temat zakupu tego rodzaju produktów.

Pokrycie bawełniane

Kołdry z puchu mogą być wyposażone w różne pokrycia. Wśród nich można na przykład wymienić pokrycie bawełniane, które jest bardzo korzystnym rozwiązaniem. Pokrycie bawełniane jest dość higieniczne, dlatego w bardzo łatwy sposób można je utrzymać w czystości. Zazwyczaj wykonuje się je z bawełny cienkoprzędnej, która w bardzo dobry sposób wchłania wilgoć. Dlatego kołdry z pierza z takim pokryciem sprawdzą się zarówno podczas lata, jak i w trakcie trwania zimy.

Pokrycie bawełniano-poliestrowe

Kolejnym rodzajem pokrycia, które można znaleźć w kołdrach z całą pewnością jest pokrycie bawełniano-poliestrowe. Kołdry z puchu, które mają takie pokrycie charakteryzują się dość wysokimi parametrami jakościowymi. Bawełna zapewnia odpowiedni poziom wentylacji. Natomiast poliester gwarantuje wysoką odporność na różnego rodzaju uszkodzenia. Pierzyna tego rodzaju na pewno będzie bardzo korzystnym rozwiązaniem dla wielu osób, dlatego warto się nad nim zastanowić.

Pokrycie z mikrowłókien

Pierzyna może mieć również pokrycie, które zostało stworzone z mikrowłókien. Wśród nich można przede wszystkim wymienić mikrofibrę lub mikrofazę. Kołdry z pierza z tego rodzaju pokryciem posiadają szereg zalet. Są bardzo miękkie, a także przyjemne w dotyku. Oprócz tego są one również dość wytrzymałe oraz stosunkowo szybko schną. Jednak warto zwrócić uwagę na fakt, że nie zapewniają wentylacji na odpowiednim poziomie, co jest bardzo istotne podczas wyboru kołdry.

Pokrycie z frotte

Kolejnym rodzajem pokrycia, które ma szerokie możliwości zastosowania w kołdrach jest pokrycie z frotte. Kołdry tego rodzaju charakteryzują się przede wszystkim stosunkowo wysokim poziomem ciepłochronności, dlatego będą stanowiły doskonały wybór dla wielu osób. Tego rodzaju produkty bardzo dobrze sprawdza się przede wszystkim podczas zimy oraz innych chłodnych dni w ciągu trwania roku, ponieważ bez wątpienia zapewnią odpowiedni komfort termiczny osobie, która będzie jej użytkować.

Post Author: admin