Radiofrekwencja mikroigłowa, nazywana inaczej termoliftingiem skóry to skuteczny zabieg medycyny estetycznej, stosowany bez użycia skalpela. Bardzo bezpieczny i bezbolesny, może pomóc ujędrnić skórę i pozbyć się kłopotliwych zmarszczek. Na czym on polega? Dla kogo jest on przeznaczony? Czy istnieją przeciwwskazania do jego wykonania?
Jak wygląda zabieg termoliftingu?
Pierwszą czynnością, jaką wykonuje się przy zabiegu termoliftingu skóry, jest całkowite zmycie makijażu, kremów i balsamów nałożonych na skórę. Następnie nakłada się specjalny krem znieczulający na miejsca, w których będzie wykonywany zabieg. Sprawia to, iż nakłucia będą bezbolesne, a sam zabieg nawet przyjemny w odczuciu. Jak się go wykonuje? Za pomocą specjalistycznego sprzętu – Morpheus8 PRO, nakłuwa się skórę mikroigłami. Następnie, omijając naskórek, wprowadza się w tkanki fale radiowe, które je podgrzewają do wysokiej temperatury. W ten sposób tworzy się kontrolowane oparzenia. Dzięki nim rozciągnięte włókna kolagenowe skracają się i pogrubiają, zwiększa się krążenie, a tkanki przystępują do regeneracji i odbudowy. Wszystko to sprawia, iż zmarszczki zostają wygładzone, poprawia się owal twarzy. Skóra znacząco się ujędrnia, co pomaga w eliminacji choćby opadającej powieki, podwójnego podbródka czy zwisających policzków. Mniej widoczne stają się również wszelkie blizny, na przykład te potrądzikowe. A wszystko to można osiągnąć bez użycia skalpela.
Przeciwwskazania do wykonania zabiegu
Mimo iż zabieg termolitingu twarzy jest uznawany za bezpieczny i bezbolesny, istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonywania. Nie mogą się mu poddać osoby z zaburzeniami krzepliwości krwi, czy chorobami krążenia (np. z wszczepionym rozrusznikiem serca). Jeśli mamy tendencje do powstawania blizn i bliznowców, również musimy z niego zrezygnować. Nasza skóra musi być zdrowa, eliminują nas wszelkie choroby skórne i stany zapalne. Zabiegu nie przeprowadza się także wtedy, gdy kobieta jest w ciąży lub karmi piersią.
Przed wykonaniem termoliftingu, odbędziemy konsultację z lekarzem, który zakwalifikuje nas (bądź nie) na zabieg. Warto wykonać go w renomowanej klinice bądź gabinecie medycyny estetycznej.