Jak pozbyć się meszek?

Okres zimy często wielu osobom się dłuży. Nie mogą doczekać się wiosny, lata, obfitującego w pyszne świeże owoce i sezonowe warzywa. Jednak prawda jest taka, że każda pora roku niesie za sobą coś dobrego. W okresie jesieni i zimy obumiera wegetacja roślin, ale tym samym nie jest to okres, kiedy ma się chociażby meszki w domu Zwalczanie tych insektów potrzebne jest dopiero właśnie, kiedy nadchodzą te cieplejsze miesiące.

Czy istnieje sposób na pozbycie się meszek?

Muszki owocowe i meszki to prawdziwa zmora domowników. Wiele osób uczulonych na owady bąkoskrzydłe może nawet dostać uczulenia od ugryzienia przez meszki w domu zwalczanie ich wydaje się walką z wiatrakami. Dużo z małych muszek spotkać można w kuchni, na przykład przy lekko gnijących owocach. Warto zapobiegać ich powstawaniu i trzymać owoce w lodówce. W oknach warto zamontować moskitiery, które zapobiegać będą wpadaniu owadów z zewnątrz. Co ciekawe, meszki bardzo często reagują na zapach potu. Jeśli domownicy będą regularnie przyjmować witaminę B, zapach wydzielanego przez nich potu zmieni się i nie będzie już tak atrakcyjny dla insektów, co może zmniejszyć ilość meszek w domu Zwalczanie można uskutecznić również przyczepiając lep na muchy w najbardziej newralgicznych miejscach.

Jakie środki przeciw pluskwom są najbardziej skuteczne?

Pająki, komary, mole, pluskwy – wszyscy ci pasażerowie na gapę nie są mile widziani w naszym domu. O ile pająki czy komary są widoczne i bardzo często w łatwy sposób można się ich pozbyć, o tyle niekiedy bardzo ciężko znaleźć skuteczne środki przeciw pluskwom. Nie ulega wątpliwości, że bardzo ciężko w ogóle wykryć, że ma się te insekty w domu. Zwykle żerują one na meblach drewnianych, tapicerkach przez wiele miesięcy zanim odkryje się ich istnienie. Środki chemiczne na pluskwy powinny zostać zastosowane z dużą dozą ostrożności. Należy wykonywać wszystko krok po kroku, jak pokazane jest na opakowaniu, a po całym zabiegu dokładnie wywietrzyć pomieszczenie. Niestety, środki przeciw pluskwom nie działają raz na zawsze, czasem problem powraca. Niekiedy staje się on tak uciążliwy, że ludzie rezygnują z posiadania danego mebla i po prostu pozbywają się pluskiew poprzez pozbycie się przedmiotu na którym żerują.

Post Author: admin