Powiększenie ust – zabieg, który warto wybrać

Zabiegi medycyny estetycznej stają się coraz popularniejsze, bo kto nie chciałby wyglądać lepiej. Jednym z najczęściej wybieranych zabiegów jest modelowanie ust kwasem hialuronowym. Takie powiększanie ust podobno niesie same korzyści. To warto wiedzieć, wybierając ten zabieg!

Co daje zabieg powiększania ust?

Podczas wykonywania zabiegu kwasem hialuronowym głównym celem wcale nie musi być powiększenie nie dość dużych ust. Zabieg ten stosuje się również by wyrównać wszelkie asymetrie, wyrównać kształt i nawilżyć usta. Zabieg ten też pozwala zniwelować zmarszczki wokół ust.

Zabieg modelowania ust kwasem hialuronowym jest mało inwazyjny, a przynosi świetne rezultaty widoczne zwykle już po tygodniu, które utrzymują się od sześciu. Powtórzenie zabiegu po około 3 miesiącach pozwala sprawić, że efekt utrzyma się nawet rok.

Na czym polega zabieg powiększania ust?

Zabieg modelowania ust kwasem hialuronowym należy do zabiegów medycyny estetycznej. To oznacza, że wykonuje go lekarz najpierw analizując przypadek pacjenta, bo nie każdy może z niego skorzystać. Przeciwskazaniem do zabiegu są między innymi ciąża i karmienie piersią.

Podczas zabiegu lekarz nakłuwa czerwień wargową pacjenta i wprowadza do niej specjalny preparat z odpowiednio dobranym kwasem. Nie trzeba obawiać się bólu, przed zabiegiem wargi smarowane są preparatem przeciwbólowym, środek o takim działaniu jest też składnikiem wstrzykiwanego preparatu. Więcej szczegółów na temat przebiegu zabiegu można znaleźć na stronie kliniki Say WOW: https://saywowclinic.pl/powiekszanie-ust/.

Tego nie warto robić po zabiegu

Efekty zabiegu powiększania ust zależą o użytej techniki oraz preparatu. Warto jednak wiedzieć, że jest kilka rzeczy, których należy unikać, by efekt był lepszy i trwalszy. Rekomenduje się schładzanie ust po zabiegu. Dodatkowo w pierwszej dobie należy unikać picia alkoholu i palenia papierosów.

Usta po zabiegu są wrażliwe i mogą być opuchnięte. Taki stan najczęściej utrzymuje się około tygodnia. W tym czasie warto zrezygnować z makijażu ust i intensywnego wysiłku fizycznego.

Post Author: admin