Przeszczep włosów – co warto wiedzieć?

Coraz więcej osób zmaga się z łysieniem androgenowym. W takim przypadku często poszukiwane są kliniki, w których realizowany jest przeszczep włosów. Warto dowiedzieć się, na czym polega ten zabieg.

Wypadanie włosów

Włosy to zdecydowanie jeden z najistotniejszych elementów prezencji człowieka. Ich utrata nie odbija się negatywnie na zdrowiu, jednakże ma przełożenie na samoocenę. Co więcej, przekłada się też na to, jak człowiek jest postrzeganych przez innych ludzi. Na szczęście od lat oferowana jest transplantacja włosów. Mowa tutaj o bezpiecznym zabiegu, który ceniony jest na całym świecie.

Dzięki przeszczepowi włosów można odzyskać bujną czuprynę i to permanentnie. Taki zabieg wykonywany jest w wielu gabinetach. Trzeba jednak liczyć się z wysoką ceną.

Przeszczep włosów – co warto wiedzieć?

Warto na samym początku zauważyć, że przeszczep włosów, czyli transplantacja włosów to zabieg, który polega na wszczepieniu w skórę głowy cebulek włosowych pobranych z różnych miejsc na ciele człowieka. W przypadku, gdy pacjent boryka się z łysieniem na czubku głowy, lecz ma włosy w okolicach płata potylicznego, nierzadko są one pobierane z tamtego miejsca pod postacią wycinka skóry, co jest bardzo skutecznym zabiegiem.

Z konkretnego wycinka pobierane są poszczególne cebulki włosowe, a kolejno wszczepiane w partie, gdzie nie ma włosów. Najlepiej, żeby taki zabieg odbył się pod okiem doświadczonego specjalisty.

Skuteczna transplantacja włosów – co warto o niej wiedzieć?

Okazuje się, że podczas jednego zabiegu można przeszczepić nawet do 3000 mieszków włosowych. Tego typu zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i nie wymaga żadnej rekonwalescencji, co jest niewątpliwym jego atutem. Warto zaznaczyć, że pacjenci opuszczają klinikę przeważnie kolejnego dnia po zabiegu.

Transplantacja włosów może zostać przeprowadzona u ludzi borykających się z łysieniem androgenowym. Mowa tutaj o również o osobach, które utraciły włosy na skutek ciężkiego schorzenia, oparzeń bądź urazu głowy.

Post Author: admin